مشکلات بیت کوین

علیرغم این‌که بیت کوین قدیمی‌ترین، شناخته‌شده‌ترین و کارآمدترین ارز دیجیتال محسوب می‌شود، هیچ شکی نیست که مشکلاتی دارد که باید برطرف شوند. حالا با ظهور ارزهای دیجیتال دیگر که بهتر از بیت کوین به نظر می‌رسند، این مسائل زیر ذره‌بین قرار گرفته‌اند و بیشتر از قبل دیده می‌شوند. به اعتقاد اریک فینمن (Erik Finman)، میلیونر ۲۰ ساله‌ی بیت کوین که از سن ۱۲ سالگی سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال را آغاز کرده، بیت کوین چهار مشکل اساسی دارد که اگر حل نشوند باعث نابودی آن خواهند شد. در ادامه با ارزدیجیتال همراه باشید.

به نقل از اتریوم‌ورلدنیوز، این میلیونر نوجوان گفته است که بیت کوین، پرچم‌دار ارزهای دیجیتال، نیاز دارد تا برخی از مشکلات خود را حل کند، در غیر این صورت دوام نخواهد آورد. این مشکلات عبارتند از: پیچیدگی کاربرد و استفاده، کارمزد بالای تراکنش‌ها، سرعت پردازش پایین تراکنش‌ها و اختلافات موجود میان تیم‌های توسعه‌ی آن.

مرگ بیت کوین در بلند مدت؟

فینمن، علی رغم آن که درک بالایی از این حوزه دارد و زمان زیادی است که در بیت کوین سرمایه گذاری کرده، دسامبر سال گذشته گفت که به اعتقاد او، بیت کوین «مرده بلند مدت» است اما ارزهای دیجیتال در کل جاودانه خواهند بود.

اریک فینمن، میلیونر نوجوان حوزه‌ی ارزهای دیجیتال

به اعتقاد فینمن بیت کوین در صورتی نابود نخواهد شد که:

  • مشکل سرعت حل شود
  • مشکل کارمزدهای تراکنش‌ حل شود
  • افراد بالا دست و قدرتمند، دست از تفکرات قدیمی بردارند
  •  مهم‌ترین مشکل، تسهیل استفاده از بیت کوین برای کاربران جدید است

هیچ‌کدام از این ادعاها چیزی جدیدی نیستند و اختلاف زیادی درباره آن وجود ندارد زیرا بلاک چین بیت کوین، تحت تأثیر برخی مسائل از جمله عملکرد و جامعه‌ی خودش است.

ادامه دادن به نگهداری بیت کوین

فینمن اکنون حدوداً ۲۰ ساله است و زمانی که ۱۲ ساله بود، از راه ارزهای دیجیتال به ثروت رسید. این موضوع به زمانی بر می‌گردد که مادربزرگش به او ۱,۰۰۰ دلار هدیه داد. او این پول را در ارز دیجیتال ارزان‌قیمت و نوظهور بیت کوین سرمایه‌گذاری کرد.

اریک فینمن: بدون تعارف، عاشق پول هستم

فینمن سال‌هاست که به معامله می‌پردازد و برای رساندن بیت کوین‌های خود به میزان مشخصی برنامه‌ریزی کرده است. ارزش این دارایی‌ها به قیمت روز، ۳.۶ میلیون دلار است و برخلاف افکاری که دارد، همچنان آن‌ها را حفظ کرده است.

دلیل این کار، آن است که به اعتقاد او، بیت کوین چندین بار دیگر نیز نوسان‌های شدیدی را تجربه خواهد کرد و این موضوع به او و دیگر تریدرهای باهوش اجازه می‌دهد تا پول زیادی به دست بیاورند. از نظر او قیمت بیت کوین دو و یا سه بار دیگر شاهد جهش بلند خواهد بود.

تفسیر

به گفته سایت اتریوم‌ورلدنیوز، در مورد دو موضوع حق با فینمن است. یکی آن که بیت کوین باید برخی از مشکلات ریشه‌ای خودش را حل‌وفصل کند و خرید، نگهداری و داشتن بیت کوین در حال حاضر ایده‌ی خوبی است. حل این مشکلات سبب می‌شود تا بیت کوین به ارز بهتری تبدیل شده و در تمام رقابت‌های پیش رو برنده شود. اما اینکه به فینمن می‌گوید باید فقط بیت کوین را خرید و نگهداری کرد در ارز بودن آن تضاد ایجاد می‌کند زیرا ارز باید خرج شود.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.